سوالات متداول در مورد کالاها

سوالاتی که معمولا در مورد کالاها پرسیده می شود.

در تمامی کالاها به نوع آن اشاره شده است. در صورتی که اوریجینال یا شرکتی نباشند، حتما به این مسئله اشاره شده است. در برخی از کالاها هم اوریجینال و هم کپی آن موجود می باشد که میتوانید نوع آن را انتخاب کنید.

بله. تمامی کالاهای برقی، الکتریکی و الکترونیکی حداقل دارای 6 ماه گارانتی هستند. در معمولا در صفحه هر کالا مدت زمان گارانتی آن ذکر شده است.

در قطعات اوریجینال که شکی نیست. برای قطعات غیر اوریجینال و  معادل یا جایگزین، مشخصات کامل قطعه در صفحه کالا توضیح داده شده است.

سوالات متداول در مورد خرید

سوالاتی که معمولا در مورد کالاها پرسیده می شود.

تی تی بل روش های گوناگونی را برای پرداخت در نظر گرفته است. بعد از تکمیل شدن سفارش به صفحه پرداخت هدایت می شوید. درگاه های امن بانکی، حواله یا خرید اعتباری از روشهای پرداخت می باشد که در سایت وجود دارد.

شاید برای همه پیش آمده باشد که کالایی را مشاهده کند که قطعا به آن نیاز خواهد داشت. لیکن درحال حاضر نیازی به آن ندارد. بعد از عضویت در سایت و افزودن کالا به لیست علاقمندی ها کالای مورد نظر همیشه در دسترس خواهد بود.

با توجه به سابقه ای که طی سالها کسب کرده ایم، کالا را به گونه ای بسته بندی می کنیم که از حداکثر امنیت برخوردار باشد. تمامی کالاها قبل از ارسال تست می شوند. کالاهای شکستنی موقع ارسال بیمه می شوند. کالاهای الکتریکی و الکترونیکی هم گارانتی می شوند. با وجود این سلامت کالا نمیتواند 100 درصد تضمین شود. در صورت مشاهده ی هر گون ایرادی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اگر تغییرات قبل از ارسال کالا باشد با کارشناسان ما صحبت کنید. حتما امکان پذیر خواهد بود.

در حالت کلی دو روش ارسال وجود دارد. پیش کرایه که روی فاکتور محاسبه می شود و پس کرایه که موقع تحویل کالا از طرف مشتری در محل پرداخت می شود (فقط کرایه حمل). برای پس کرایه روش های متنوعی وجود دارد. مانند تیپاکس، چاپار، باربری و پیک موتوری.

موقع خرید نهایت دقت را داشته باشید. اگر بعد از خرید کالا متوجه شدید کالای خریداری شده اشتباه است، حداکثر تا یک هفته بعد از اینکه به دست تان رسید با هماهنگی مرسوله را مرجوع کنید. از ارجاع بدون هماهنگی خودداری کنید. عواقب بعدی به عهده ی مشتری خواهد بود.