سرخ کن های بدون روغن

سرخ کن های بدون روغن

جز دسته بندی : درباره محصولات تاریخ انتشار : پنجشنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ تعداد مشاهده : 1214 نظر : 1

سرخ کن های بدون روغن چگونه کار می کنند؟ آیا واقعا بدون روغن سرخ میکنند؟ آیا طعم مواد غذایی که در این دستگاه ها سرخ می شود متفاوت است؟

آنچه میخواهید بدانید در ادامه مطلب

مواد غذایی چگونه سرخ می شود؟

پاسخ تمام سوالات در این سوال خلاصه می شود. روغن را در ماهی تابه می ریزیم و آن را داغ میکنیم. سپس مواد غذایی را در روغن داغ می ریزیم. سطح خارجی مواد غذایی که با رو غن در تماس است، برشته شده و سطح داخلی در اثر حرارت ناشی از حرارت آن، می پزد.

بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟

روغن اضافی که در ماهی تابه مانده می سوزد و اتلاف می گردد. اگر دوباره از این روغن استفاده گردد، مواد غذایی بوی روغن سوخته خواهد گرفت. خیلی خوش بینانه عرض کردم خدمتتون. و الا ضرر جانی روغن سوخته اجازه نمیدهد که دوباره از آن استفاده نماییم. اگر دور بریزیم هم مضراتی دارد. اول اینکه هزینه کردیم. دوم آسیب هایی است که روغنهای سوخته به محیط زیست وارد میکنند.

راه حل چیست؟

همانگونه که گفتیم موقع سرخ کردن مواد غذایی کمتر از 20 درصد روغن مصرف شده و ما بقی تلف می گردد. حال تعدادی از شرکت ها به این فکر افتاده اند که چگونه اون 80 درصد دور ریز روغن را از چرخه پخت حذف کنند. راه حل نهایی موجب پیدایش سرخ کن های بدون روغن شد. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که میتوان از چربی موجود در برخی مواد چرب مانند گوشت و مرغ و ماهی برای سرخ کردن استفاده کرد. بدون اینکه احتیاجی به روغن اضافی داشته باشند. روغن فقط برای مواد غیر چرب نیاز است. آن هم فقط در حدی که سطح بیرونی مواد چرب شود. بنابراین با استفاده از این حجم کم روغن، سوختگی و دور ریز نداریم. این یعنی طعم واقعی مواد سرخ شده و محافظت از محیط زیست.

نحوه کار این سرخ کن ها چگونه است؟

این سرخ کن ها در سایز های متنوع ساخته شده اند و می توانید بسته به حجم مورد نیاز مواد غذایی، از سایز های کوچک و بزرگ آن استفاده نمایید. در سرخ کن های معمولی و قدیمی روغن داغ در لا به لای مواد غذایی حرارت مورد نیاز را تامین می کرد. اما در سرخ کن های جدید دیگر روغن اضافی نداریم. به جای آن سیستم جدیدی داریم از ترکیب شکل ظرف درونی و سیستم چرخش هوا.

هوایی که توسط فن بالای سبد تولید شده توسط هیتر گرم شده و از لا به لای مواد گذشته بعد از جذب گرما توسط مواد، به کفی زیر سبد می رسد. طراحی ویژه ای که در زیر سبد انجام شده باعث چرخش هوا و برگشت آن به طرف بالا می شود و این چرخه بصورت مداوم تا اتمام زمان پخت انجام می گیرد. بنابراین مواد بصورت یکنواخت داخل هوای داغ قرار می گیرد.دلایلی که باعث می شود از این سرخ کن ها استفاده کنیم

  1. روغن اضافی نداریم. در هزینه ها صرفه جویی کرده ایم. تا حد زیادی از چاقی جلوگیری کرده ایم. از آلودگی محیط جلوگیری کرده ایم.
  2. دما کنترل شده و روغن نمی سوزد و غذایی بسیار لذیذ خواهیم داشت.
  3. زمان کنترل شده. غذا نمی سوزد و خیالمان از این بابت راحت است.
  4. می توانیم حین پخت به کار های دیگر بپردازیم و لزومی به کنترل مستمر و ایستادن کنار اجاق گاز نیست. (توصیه می کنیم در این مدت سری به سایت www.ttbell.com بزنید و با محصولات جدید آشنا شوید).
  5. بخار های ناشی از روغن سرخ کردنی از فیلتر عبور کرده و مواد زاید آن گرفته می شود. بنابر این آلودگیهای چربی آشپزخانه و هود که یکی از دردسر های روغن مایع هست نخواهیم داشت.
برچسب : سرخ کن بدون روغن

نظرات

ایجاد شده: دوشنبه, ۱ آبان ۱۳۹۶ ارسال توسط :رامین دیبا لینک نظر

مقاله مفید و کارآمدی بود. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید


انتخاب RSS انتخاب RSS انتخاب RSS انتخاب RSS انتخاب RSS